General Ch Show Trophy  winners 2018
      TROPHY         AWARDED   FOR            WINNEROWNER
MANCHESTER
 Parker Trophy          Best of Breed                  Diamondridge Distant Drum at LobengulaMrs K Salmon
Mattridge Trophy     Best Opp Sex     NONE MEMBER
CRUFTS
Greyhaven TrophyBest DogNONE MEMBER
Greyhaven TrophyBest BitchNONE MEMBER
Otavi SalverBest PuppyGunthwaite Papa Don’t PreachMiss K Davies
Jurgens Tankard Veteran DogZougani ZuriMr & Mrs J  & Miss C Mulligan
M & N TankardVeteran  BitchNONE MEMBER
HOUND ASS OF SCOTLAND
The Eric Petford Mem TrophyBest DogKinabula Taking ChancesMrs M Farliegh
The Eric Petford Mem TrophyBest BitchNONE MEMBER
 WELKS
Ndege Shaka TrophyBest of Breed                  Kiromol Kindred SpiritMs L Deacon & Mr R Wilding
Ndege Shaka TrophyBest PuppyNONE MEMBER
 BATH
Pat Selby Mem TrophyBest of Breed                  Ch Singwidsi Tshadi RoseMiss H Mansfield & Mr J Kirby
Pat Selby Mem TrophyBest PuppyWalamadengie Coco ChanelleMr & Mrs G Cunningham
BIRMINGHAM NATIONAL
Ushumba TrophyBest of Breed                  Zougani ZuriMr & Mrs J  & Miss C Mulligan
Ushumba TrophyBest PuppyWalamadengie Coco ChanelleMr & Mrs G Cunningham
THREE COUNTIES
Rajah Trophy Best of Breed                  Ch Singwidsi Tshadi RoseMiss H Mansfield & Mr J Kirby
BORDER UNION
Letterbox TrophyBest of Breed                  Hespa HermesMr & Mrs G Greeves
Letterbox TrophyBest PuppyWalamadengie Coco ChanelleMr & Mrs G Cunningham
BLACKPOOL 
M&N TrophyBest DogNONE MEMBER
M&N TrophyBest BitchCh Kiromol Kendi JW Mr & Mrs P Storey & Mrs L Piehl
M&N TrophyBest PuppyPriorpark PipsqueakMiss H Parsons
M&N TrophyBest Veteran Zougani ZuriMr & Mrs J & Miss C Mulligan
M&N TrophyBest JuniorPriorpark PipsqueakMiss H Parsons
EAST OF ENGLAND
Asante TrophyBest of Breed                  Gunthwaite Tickled PinkMr D & Mrs J Bates
 LEEDS
Ridinghills TrophyBest of Breed                  NONE MEMBER
Ridinghills TrophyBest PuppyPriorpark PipsicleMiss H Parsons
HOUND  ASS ( STAFFS)
Greyhaven TrophyBest DogRottzridge NemesisMr & Mrs G Anthony
Greyhaven TrophyBest BitchCh Kiromol Midsummer Spirit JWMr & Mrs P Storey & Mrs L Piehl
Janak TrophyBest PuppyPriorpark PipsicleMiss H Parsons
WELSH KENNEL CLUB
Saul TrophyBest of Breed                  Sofala Joe The LionMr & Mrs M Little
Saul TrophyBest PuppyNONE MEMBER
CITY OF BIRMINGHAM
JC Gould Memorial TrophyBest of Breed                  Kitoko Wherever You Go Eiko JWMiss S Nix
Ch Aule The Creator TrophyBest Opp SexNONE MEMBER
 DARLINGTON 
 The Monavieve TrophyBest of Breed                  NONE MEMBER
SOUTH WALES 
Eilakim TrophyBest of Breed                  Ch Kiromol Kubwa Mno JW ShCMMr & Mrs P Storey & Mrs L Piehl
MIDLAND COUNTIES
Elijah PlaqueBest of Breed                  Ch Kitoko Wherever You Go Eiko JWMiss S Nix
LKA
Jack Selby Memorial TrophyBest of Breed                  Ndoki HighlanderMs S Radke
Jack Selby Memorial TrophyBest PuppyNuthouse Queen of ClubsMrs S Hicks